Przejdź do treści

Koronka uwielbienia Chrystusa Króla

  Ile trwa odmówienie Koronki uwielbienia Chrystusa Króla?

  Odmówienie modlitwy trwa 6 minut 5 sekundy

  Koronka uwielbienia Chrystusa Króla pełny tekst modlitwy

  Koronka do prywatnego odmawiania wedle uznania!
  Ucałuj krzyż u różańca świętego i przeżegnaj się: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
  Rozpoczęcie:
  Na chwałę Trójcy Przenajświętszej: O, Trójco Przenajświętsza, przez Mękę i Krzyż Pana naszego Jezusa Chrystusa, błagamy Cię spraw, aby Królestwo Jego zapanowało na całym świecie i we wszystkich duszach ludzkich. Amen.
  Panie, daj mi pokój serca.
  Oddal ode mnie gniew, nienawiść, pragnienie zemsty.
  Modlę się za tych, którzy mnie zranili słowem,
  czynem, obojętnością, niezrozumieniem.
  Proszę też za tymi, którym ja zadałem ból.
  Pomóż mi wejść jak najszybciej na drogę pojednania
  bez dramatyzowania sytuacji i formułowania oskarżeń.
  Daj mi siłę, bym umiał przebaczać.
  Jezu, który powiedziałeś „błogosławieni cisi”,
  uciszaj moje wewnętrzne burze i pomóż mi lepiej rozumieć siebie.
  Powiedziałeś „błogosławieni, którzy wprowadzają pokój”,
  uczyń ze mnie człowieka wnoszącego pokój, a nie zamęt.
  Niech „nad moim gniewem nie zachodzi słońce”
  nie chcę „dawać miejsca diabłu” (Ef 4, 26)
  Na początku: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wierzę w Boga Ojca…
  Na dużych paciorkach: Chwała Ojcu…
  Na 10 małych paciorkach: O mój Jezu, Królu królów i Panie panów, hojnością hojny, ufam Tobie, kocham Cię, uwielbiam Cię,wierzę w Ciebie, wierzę Tobie. O Jezu miłości moja i skarbie mój, pragnę Ciebie, zawierzam się Tobie!
  Zakończenie – powiedzieć z wiarą, ufnością i miłością oraz z wielką odwagą i wielką czcią (3 razy):
  Jezu Chryste, Królu mój i Panie, moje serce i ma dusza wielbić Ciebie chce, moje ciało Twą świątynią a mój naród Twym narodem! Pragnę, o mój Królu, Jezu mój, abyś Ty nim władał i swą mocą jego strzegł! Proszę, Panie Jezu Chryste, Władco mój, proszę Cię pokornie,aby żaden człowiek w strachu wojen już nie poległ, tylko w Twoje panowanie słowo odrzekł, Panie Jezu Chryste, Królu i Panie, w całej Swej Osobie króluj nam! Amen.


  Koronka uwielbienia Chrystusa Króla do pobrania w PDF

  Jak odmawiać Koronka uwielbienia Chrystusa Króla?

  Odmawianie Koronki uwielbienia Chrystusa Króla to piękna praktyka duchowa, która pozwala nam oddać cześć naszemu Panu i Królowi. Modlitwa ta składa się z różańca, który skupia się na chwalebnym ciele Jezusa. Odmawiając Koronkę, możemy wyrazić naszą miłość, wdzięczność i oddanie Bogu. Aby odmawiać Koronkę uwielbienia Chrystusa Króla, potrzebujemy różańca, na którym znajduje się pięć dziesiątek. Na początku, odmawiamy Akt uwielbienia, w którym oddajemy cześć Jezusowi jako naszemu Królowi. Następnie, na każdym z dziesięciu paciorków, odmawiamy krótką modlitwę uwielbienia, skierowaną do Jezusa. Na zakończenie, odmawiamy modlitwę uwielbienia, w której jeszcze raz wyrażamy naszą miłość i oddanie Chrystusowi Królowi. Odmawianie Koronki uwielbienia Chrystusa Króla to wspaniała okazja do pogłębienia naszej więzi z Bogiem. Poprzez tę modlitwę, możemy oddać cześć Jezusowi jako naszemu Królowi i wyrazić naszą wiarę i miłość do Niego. Niech ta praktyka duchowa umocni naszą więź z Chrystusem i pomaga nam żyć zgodnie z Jego naukami.

  Dlaczego warto odmawiać Koronki uwielbienia Chrystusa Króla?

  Odmawianie Koronki uwielbienia Chrystusa Króla to nie tylko modlitwa, ale również wyraz naszej wiary i oddania Bogu. Ta piękna praktyka ma wiele korzyści, które warto poznać.

  Po pierwsze, odmawianie Koronki uwielbienia pomaga nam skupić się na Jezusie Chrystusie jako naszym Królu. W codziennym zabieganiu często zapominamy o Jego władzy i panowaniu nad światem. Ta modlitwa przypomina nam, że On jest naszym Królem i warto oddać Mu nasze uwielbienie.

  Po drugie, odmawianie Koronki uwielbienia pomaga nam odkryć piękno i moc uwielbienia Boga. Kiedy składamy Mu nasze hołdy i dziękujemy Mu za Jego miłość i łaski, doświadczamy radości i pokoju. To jest czas, kiedy możemy oddać Mu całe nasze serce i umysł.

  Po trzecie, odmawianie Koronki uwielbienia umacnia naszą więź z Jezusem. Kiedy poświęcamy czas na modlitwę, stajemy się bardziej świadomi Jego obecności w naszym życiu. To jest czas, kiedy możemy Go słuchać i rozmawiać z Nim, a On odpowiada nam swoją miłością i wsparciem.

  Odmawianie Koronki uwielbienia Chrystusa Króla to piękna praktyka, która pomaga nam zbliżyć się do Boga i pogłębić naszą relację z Jezusem. To jest czas, kiedy możemy oddać Mu nasze uwielbienie i dziękować Mu za Jego miłość i łaski. Niech ta modlitwa stanie się dla nas codziennym rytuałem, który umacnia naszą wiarę i daje nam pokój.

  Kiedy i gdzie odmawiać Koronki uwielbienia Chrystusa Króla?

  Koronka uwielbienia Chrystusa Króla jest modlitwą, która może być odmawiana w dowolnym miejscu i czasie. W Polsce nie ma określonego miejsca ani terminu, w którym należy odmawiać tę koronkę. Można ją odmawiać w kościele, w domu, w parku czy w każdym innym miejscu, w którym czujemy się blisko Boga. Modlitwa ta może być odprawiana indywidualnie lub w grupie. Koronka uwielbienia Chrystusa Króla składa się z różańca, podczas którego rozważamy tajemnice życia, męki i chwały Jezusa Chrystusa. Jest to modlitwa uwielbienia i oddania chwały Bogu, która może być odmawiana jako wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa Króla. Ważne jest, aby modlitwa ta była odprawiana z czystym sercem i pełnym zaangażowaniem, abyśmy mogli jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga i doświadczyć Jego obecności w naszym życiu.

  Zobacz inne modlitwy:

  Źródła:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *