Przejdź do treści

Modlitwa do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa

  Ile trwa odmówienie Modlitwy do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa?

  Odmówienie modlitwy trwa 1 minut 0 sekundy

  Modlitwa do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa pełny tekst modlitwy

  O Umiłowany Jezu, łagodny Baranku Boży,
  ja, nędzny grzesznik, pozdrawiam i czczę Najświętszą Ranę na Twoim ramieniu, na której dźwigałeś Swój ciężki krzyż, który tak rozdarł Twoje ciało i odsłonił Twoje kości, że zadał Ci cierpienie większe niż jakakolwiek inna rana Twojego Najświętszego Ciała.
  Uwielbiam Cię, o Jezu Boleściwy, chwalę Cię i wywyższam.
  Dziękuję Ci za Twoją najświętszą i bolesną Ranę, błagając Cię przez niezmierny ból, którego doświadczyłeś i przez miażdżący ciężar Twojego krzyża, abyś ulitował się nade mną, grzesznikiem, wybaczył mi wszystkie moje ciężkie i powszednie grzechy i prowadził mnie do nieba drogą Twojego krzyża. Amen.
  Odpust dla wiernych
  Papież Eugeniusz III, na prośbę św. Bernarda udzielił wiernym odpustu za odmawianie modlitwy do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa. Dziś możemy się nią modlić, aby pogłębiać pobożność pasyjną, wzbudzać żal za grzechy i rozpalać miłość do Jezusa.
  Modlitwa jest przeznaczona do prywatnego odmawiania.
  Modlitwa do ramienia Pana Jezusa

  Modlitwa do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa do pobrania w PDF

  Jak odmawiać Modlitwę do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa?

  Modlitwa do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa jest wyrazem naszej wiary i zaufania do Jezusa Chrystusa, który cierpiał za nasze grzechy. Aby odmawiać tę modlitwę, należy najpierw przygotować się duchowo, skupiając się na obecności Jezusa i Jego miłości do nas. Następnie, w ciszy i skupieniu, możemy zwrócić się do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa, prosząc o Jego miłosierdzie, uzdrowienie i ochronę. Możemy wyrazić nasze intencje i prośby, ale również dziękować za Jego ofiarę i miłość. Ważne jest, aby odmawiać tę modlitwę z wiarą i zaufaniem, wiedząc, że Jezus nas wysłucha i odpowie na nasze potrzeby. Modlitwa do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa może być odmawiana indywidualnie lub w grupie, w kościele lub w domu. To czas, w którym możemy zbliżyć się do Jezusa i doświadczyć Jego obecności i miłości w naszym życiu.

  Dlaczego warto odmawiać Modlitwy do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa?

  Odmawianie Modlitwy do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa jest niezwykle ważne i wartościowe z wielu powodów. Przede wszystkim, ta modlitwa jest wyrazem naszej wiary i zaufania do Boga. Poprzez skupienie się na ranie ramienia Jezusa, oddajemy Mu nasze troski, bóle i zmartwienia, prosząc o Jego pomoc i uzdrowienie.

  Odmawianie tej modlitwy pozwala nam również zbliżyć się do Jezusa i odczuć Jego obecność w naszym życiu. To moment, w którym możemy zanurzyć się w Jego miłości i poczuć Jego wsparcie. Modlitwa ta daje nam siłę i pokój w trudnych chwilach, a także umacnia naszą więź z Bogiem.

  Dodatkowo, odmawianie Modlitwy do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa może przynieść nam duchowe uzdrowienie. Poprzez skierowanie naszych intencji do Jezusa, otwieramy się na Jego łaskę i miłosierdzie. Modlitwa ta może pomóc nam uwolnić się od bólu, zranień emocjonalnych i traum, które nosimy w naszych sercach.

  Odmawianie Modlitwy do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa jest również sposobem na wyrażenie wdzięczności za ofiarę, jaką Jezus złożył na krzyżu. To nasza odpowiedź na Jego miłość i ofiarę, która przynosi nam zbawienie. Dlatego warto odmawiać tę modlitwę, aby oddać cześć Jezusowi i podziękować Mu za Jego miłosierdzie.

  Wreszcie, odmawianie Modlitwy do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa może być również sposobem na zjednoczenie się z innymi wierzą

  Kiedy i gdzie odmawiać Modlitwy do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa?

  Modlitwa do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa może być odmawiana w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Nie ma określonego konkretnego miejsca ani czasu, w którym powinna być odmawiana w Polsce. Modlitwa ta może być odmawiana w domu, w kościele, w kaplicy lub w dowolnym innym miejscu, w którym czujemy się blisko Boga. Ważne jest, aby odmawiać ją z wiarą i skupieniem, w ciszy i spokoju, oddając się całkowicie Bogu i Jego miłosierdziu. Modlitwa do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa jest osobistym aktem wiary i oddania się Bogu, dlatego można ją odmawiać w dowolnym czasie i miejscu, które umożliwiają nam skoncentrowanie się na modlitwie i spotkaniu z Bogiem.

  Zobacz inne modlitwy:

  Źródła:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *