Przejdź do treści

Koronka ku czci Ducha Świętego

  Ile trwa odmówienie Koronki ku czci Ducha Świętego?

  Odmówienie modlitwy trwa 3 minut 10 sekund

  Koronka ku czci Ducha Świętego pełny tekst modlitwy

  Koronka do Ducha Świętego to modlitwa poświęcona przyzywaniu Ducha Świętego. Koronka do Ducha Świętego została ułożona w 1956 r. przez ks. Stanisława Okamfera, ojca duchownego Seminarium Częstochowskiego i wielkiego czciciela Ducha Świętego. Tekst koronki został zatwierdzony przez bp. Franciszka Jopa, administratora Diecezji Krakowskiej. Pierwszą koronkę z czerwonych paciorków wykonały Siostry Klaryski z kościoła św. Andrzeja w Krakowie, a pierwszy drukowany tekst ukazał się 16 lipca 1956 r. jako dodatek do czasopisma “Ruch Biblijny i Liturgiczny”.
  Ks. Okamfer tak mówił: „Siostry Duchaczki mają jakieś powołanie do szerzenia czci, znajomości i miłości Ducha Świętego. Postanowiłem dopomóc Siostrom w tej sprawie i pod jakimś szczególnym natchnieniem przyszła mi myśl ułożyć w tym celu Koronkę do Ducha Świętego”.
  Siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia każdego dnia modlą się tą koronką!
  Znak Krzyża
  1. Z Ducha Świętego w Maryi Pannie począł się Jezus. (Łk 1, 35)
  2. Duch Święty spoczął na Jezusie Chrystusie w czasie Chrztu w Jordanie. (Mt 3, 16)
  3. Przez Ducha Świętego Jezus wyprowadzony na pustynię. (Łk 4, 1)
  4. Duch Święty w Kościele. (Dz 2, 2-4)
  5. Duch Święty w duszy sprawiedliwego. (1 Kor 3, 16), (1 Tes 5,19), (Ef 4,30)
  Po każdej tajemnicy:
  7 razy: Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca Twych wiernych – I ogień Twojej miłości w nich zapal.
  1 raz: Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie – I odnowisz oblicze ziemi.
  Módlmy się: Boże, któryś pouczył serca wiernych światłem Ducha Świętego, daj nam w tymże Duchu poznać, co jest prawe i pociechą Jego zawsze się radować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  Na zakończenie koronki:
  Chwała Ojcu… (3 razy), Wierzę w Boga Ojca…
  Matko Kościoła, módl się za nami!
  https://kanoniczki.pl/koronka-do-ducha-swietego/

  Koronka ku czci Ducha Świętego do pobrania w PDF

  Jak odmawiać Koronka ku czci Ducha Świętego?

  Odmawianie Koronki ku czci Ducha Świętego jest pięknym sposobem na zbliżenie się do Boga i prośbę o Jego łaskę i prowadzenie. Istnieje wiele różnych sposobów odmawiania tej modlitwy, ale oto kilka wskazówek, które mogą pomóc. Po pierwsze, zacznij od przygotowania się duchowego. Znajdź ciche i spokojne miejsce, gdzie będziesz mógł skoncentrować się na modlitwie. Zrelaksuj się i otwórz swoje serce na obecność Ducha Świętego. Następnie, rozważ każdy tajemnicę Koronki. Skup się na wydarzeniach z życia Jezusa i Ducha Świętego, które są związane z daną tajemnicą. Przemyśl ich znaczenie i zastosowanie w Twoim życiu. Podczas odmawiania Koronki, używaj różańca lub innych modlitewników, które pomogą Ci skupić się na modlitwie. Powtarzaj słowa modlitwy, skupiając się na ich znaczeniu i oddawaniu chwały Bogu. Nie zapomnij również o intencjach, które chcesz złożyć przed Bogiem. Proś o Jego łaskę, mądrość i prowadzenie w Twoim życiu. Bądź otwarty na Jego działanie i gotowy do przyjęcia Jego woli. Na koniec, zakończ modlitwę dziękczynieniem Bogu za Jego obecność i łaskę, którą otrzymałeś. Wyraź swoją wdzięczność za to, że Duch Święty jest z Tobą i prowadzi Cię na Twojej drodze wiary. Odmawianie Koronki ku czci Ducha Świętego jest pięknym i skutecznym sposobem na zbliżenie się do B

  Dlaczego warto odmawiać Koronki ku czci Ducha Świętego?

  Odmawianie Koronki ku czci Ducha Świętego to nie tylko kolejna modlitwa, ale również wyjątkowy sposób na pogłębienie naszej relacji z Bogiem. Dlaczego warto odmawiać tę koronkę?

  Po pierwsze, odmawianie Koronki ku czci Ducha Świętego przynosi nam pokój i pocieszenie. W naszych zabieganych i stresujących życiach, często zapominamy o tym, jak ważne jest zatrzymanie się na chwilę, aby skupić się na Duchu Świętym. Ta modlitwa pozwala nam oderwać się od codziennych trosk i skierować nasze myśli na Boga.

  Po drugie, odmawianie Koronki ku czci Ducha Świętego umacnia naszą wiarę. Poprzez refleksję nad różnymi tajemnicami życia Jezusa i Ducha Świętego, pogłębiamy naszą wiedzę o Bogu i Jego działaniu w naszym życiu. To także szansa na odkrycie nowych aspektów naszej wiary i zrozumienie, jak Bóg jest obecny w każdym momencie naszego życia.

  Po trzecie, odmawianie Koronki ku czci Ducha Świętego pomaga nam prosić o Jego dary i łaski. Dzięki tej modlitwie możemy prosić Boga o mądrość, siłę, miłość i inne dary Ducha Świętego, które są nam potrzebne w naszym codziennym życiu. To moment, w którym oddajemy nasze troski i potrzeby w ręce Boga, ufając Mu całkowicie.

  Odmawianie Koronki ku czci Ducha Świętego to nie tylko modlitwa, ale również droga do głębszego zjednoczenia się z Bogiem. To czas, w którym możemy doświadczyć Jego obecności i miłości w naszym życ

  Kiedy i gdzie odmawiać Koronki ku czci Ducha Świętego?

  Koronka ku czci Ducha Świętego jest modlitwą, która może być odmawiana w dowolnym czasie i miejscu. Jednak istnieją pewne okazje, podczas których odmawianie Koronki jest szczególnie popularne. Jednym z takich momentów jest odmawianie Koronki w czasie nabożeństw odprawianych w kościołach w Polsce, zwłaszcza w okresie Triduum Paschalnego oraz w czasie nabożeństw związanych z Dniem Zesłania Ducha Świętego. Wiele parafii organizuje również specjalne nabożeństwa, na których skupia się na modlitwie Koronki ku czci Ducha Świętego.

  Ponadto, Koronka jest również często odmawiana w domach przez osoby prywatne. Wielu katolików odmawia Koronkę codziennie jako część swojej osobistej modlitwy. Niezależnie od miejsca i czasu, odmawianie Koronki ku czci Ducha Świętego jest sposobem na oddanie czci Duchowi Świętemu, prośbę o Jego obecność i działanie w naszym życiu oraz za wstawiennictwem Ducha Świętego w naszych potrzebach i intencjach.

  Ważne jest, aby pamiętać, że Koronka ku czci Ducha Świętego nie jest związana z konkretnym miejscem czy czasem, ale z naszym indywidualnym duchowym życiem i relacją z Bogiem. Możemy odmawiać ją w dowolnym miejscu i czasie, w którym czujemy się najbliżej Boga i pragniemy rozmawiać z Nim poprzez modlitwę.

  Zobacz inne modlitwy:

  Źródła:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *