Przejdź do treści

Uwielbienie Boga zapisane przez św. Brygidę

    Ile trwa odmówienie Uwielbienie Boga zapisane przez św. Brygidę?

    Odmówienie modlitwy trwa 67 minut 11 sekundy

    Uwielbienie Boga zapisane przez św. Brygidę pełny tekst modlitwy

    Św. Brygida (1303 – 1373), Szwedka, żona, matka siedmiorga dzieci, wielka mistyczka, założycielka Zakonu Najświętszego Zba- wiciela, patronka Europy. Pozostawiła po sobie zapis przeżyć du- chowych, pośród nich modlitwę uwielbienia, która jest medyta- cją nad życiem Chrystusa i Jego zbawczym dziełem.
    Błogosławiony bądź, mój Panie, Jezu Chryste,
    który przepowiedziałeś swoją śmierć, nim jeszcze nadeszła godzina; Ty, który w czasie Ostatniej Wieczerzy cudownie konsekrowałeś zwyczajny chleb w swe drogocenne Ciało,
    a potem z miłością rozdzielałeś Je pomiędzy Twych apostołów na pamiątkę Twej chwalebnej męki;
    Ty, który umywałeś im nogi Twymi świętymi, drogocennymi rękami,
    ukazując tym samym najgłębszą pokorę!
    Tobie cześć, mój Panie, Jezu Chryste, który z trwogi przed męką i śmiercią, na Twym niewinnym ciele oblewałeś się krwią zamiast potem, a jednak pomimo to dokonałeś naszego odkupienia,
    za którym tęskniłeś, a przez to najwyraźniej okazałeś miłość, jaką pałałeś ku rodzajowi ludzkiemu!
    Błogosławiony bądź, mój Panie, Jezu Chryste, zaprowadzony do Kajfasza, a chociaż jesteś sędzią nad wszystkimi, pokornie pozwoliłeś na to, by być osądzonym przez Piłata!
    Błogosławiony bądź, mój Panie, Jezu Chryste, który przez sędziego Piłata zostałeś odesłany do Heroda; Ty, który pozwoliłeś, by wyśmiał Cię i wyszydził i zgodziłeś się na to, by odesłał Cię z powrotem przed sędziego Piłata!
    Cześć niech będzie Tobie, mój Panie, Jezu Chryste, za tę zniewagę, jaką zniosłeś, kiedy to odziano Cię w purpurę i ukoronowano najostrzejszymi cierniami! Z największą cierpliwością wytrzymałeś, jak ci bezbożnicy opluwali Twoje chwalebne oblicze, zakryli Tobie oczy i swymi haniebnymi rękami okrutnie bili Cię po twarzy.
    Chwała Tobie, mój Panie, Jezu Chryste, który cierpliwie i z poddaniem pozwoliłeś przywiązać się do słupa, niemiłosiernie ubiczować i brocząc krwią, pozwoliłeś się zaprowadzić na sąd Piłata.
    Cześć niech będzie Tobie, mój Panie, Jezu Chryste, którego chwalebne, skrwawione ciało zostało skazane na śmierć krzyżową, który na Twoich świętych ramionach dźwigałeś krzyż i przez rozwścieczonych pozwoliłeś się zaprowadzić na miejsce męki, pozwoliłeś, by Cię pozbawiono Twych szat i przybito do drzewa krzyża.
    Niech będzie wieczna cześć, Tobie, mój Panie, Jezu Chryste, który w swej niedoli pokornie i miłośnie patrzyłeś swymi łagodnymi oczami na Twą najczcigodniejszą Matkę, która nigdy nie zgrzeszyła ani nawet w jakikolwiek sposób nie przyzwoliła na najlżejszy grzech, pocieszałeś Ją i powierzyłeś wiernej opiece swego ucznia.
    Wieczyste błogosławieństwo niech będzie Tobie, mój Panie, Jezu Chryste, który pośród śmiertelnych katuszy dałeś nadzieję odpuszczenia win wszystkim grzesznikom, miłosiernie obiecując chwałę raju zbrodniarzowi, gdy ten nawrócił się do Ciebie!
    Wieczna chwała niech będzie Tobie, mój Panie, Jezu Chryste, za każdą chwilę, w której dla nas, grzeszników, znosiłeś te gorzkie męki i katusze na krzyżu! Gwałtowne bowiem bóle Twoich ran potwornie przenikały Twą świętą duszę i okrutnie przebodły Twe najświętsze serce, a kiedy potem skłoniłeś głowę i w pokorze powierzyłeś się w ręce Boga Ojca, pękło serce, a duch szczęśliwie zszedł z tego świata, podczas gdy martwe i zimne ciało nadal wisiało na krzyżu.
    Błogosławiony bądź, mój Panie, Jezu Chryste, który przez przelanie drogocennej swej krwi i przez swą najświętszą śmierć, odkupiłeś dusze i miłosiernie poprowadziłeś je z wygnania do życia wiecznego!
    Błogosławiony bądź, mój Panie, Jezu Chryste, który dla naszego zbawienia pozwoliłeś włócznią przebić sobie bok i serce i obficie wylałeś z niego drogocenną krew i wodę, aby nas odkupić.
    Cześć niech będzie Tobie, mój Panie, Jezu Chryste, który pozwoliłeś, aby Twoi przyjaciele zdjęli z krzyża Twe błogosławione ciało; który chciałeś, by zostało złożone na ręce Twej najświętszej Matki, przez Nią owinięte w całun, złożone w grobie i tam strzeżone przez żołnierzy!
    Wieczna cześć niech będzie Tobie, mój Panie, Jezu Chryste, który dnia trzeciego zmartwychwstałeś, żywy ukazałeś się tym, którym się Tobie spodobało, po czterdziestu dniach na oczach wielu wstąpiłeś do nieba, dokąd zaszczytnie powiodłeś swych przyjaciół, których wyzwoliłeś z królestwa śmierci!
    Niech wieczna pieśń uwielbienia zabrzmi Tobie, mój Panie, Jezu Chryste, który w serca uczniów zesłałeś Ducha Świętego i na zawsze wyryłeś Boską miłość w ich duszach!
    Błogosławiony bądź, mój Panie, Jezu Chryste, tak, bądź uwielbiony i wywyższony na wieki, Ty, który w swym królestwie w Twej Boskiej chwale zasiadasz na tronie, cieleśnie żywy we wszystkich najświętszych swych członkach, przyjętych z ciała Dziewicy, i który przyjdziesz w dniu ostatecznym, aby sądzić wszystkie dusze żywych i umarłych, Ty, który żyjesz i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym przez wszystkie wieki wieków! Amen.


    Uwielbienie Boga zapisane przez św. Brygidę do pobrania w PDF

    Jak odmawiać Uwielbienie Boga zapisane przez św. Brygidę?

    Odmawianie Uwielbienia Boga zapisane przez św. Brygidę jest prostym, ale pięknym sposobem na wyrażenie naszej miłości i czci dla Boga. Możemy rozpocząć odmawianie, składając Bogu dziękczynienie za Jego miłosierdzie i łaski, które otrzymujemy każdego dnia. Następnie możemy wyrazić nasze uwielbienie dla Jego mądrości, potęgi i wszechmocy, uznając Go za Stwórcę wszystkiego, co istnieje. W dalszej części modlitwy możemy wyrazić naszą pokorę i prosić Boga o przebaczenie naszych grzechów oraz o dary Ducha Świętego, abyśmy mogli żyć zgodnie z Jego wolą. Na koniec, możemy złożyć Bogu nasze pragnienie oddania Mu całego naszego życia i prosić Go o Jego błogosławieństwo i opiekę. Odmawianie Uwielbienia Boga zapisane przez św. Brygidę jest pięknym sposobem na wyrażenie naszej wiary i oddania Bogu, a jednocześnie przypomina nam o Jego wielkości i miłości do nas.

    Dlaczego warto odmawiać Uwielbienie Boga zapisane przez św. Brygidę?

    Odmawianie modlitwy Uwielbienie Boga zapisanej przez św. Brygidę jest niezwykle wartościowe i korzystne dla naszego duchowego rozwoju. Ta modlitwa, nazywana również „Siedmioma Ojcze Naszych”, składa się z siedmiu części, które pozwalają nam skupić się na różnych aspektach uwielbienia Boga.

    Po pierwsze, odmawianie tej modlitwy pomaga nam zanurzyć się w adoracji i oddaniu Bogu. Poprzez słowa modlitwy, wyrażamy naszą miłość i szacunek dla Stwórcy, co wzmacnia naszą więź z Nim.

    Po drugie, modlitwa ta skłania nas do refleksji nad naszymi grzechami i prośby o przebaczenie. Odmawianie tych słów pomaga nam uświadomić sobie nasze słabości i potrzebę Bożego miłosierdzia.

    Po trzecie, modlitwa Uwielbienie Boga zapisanej przez św. Brygidę uczy nas pokory i skromności. Przez składanie Bogu pokłonu i wyrażanie naszej zależności od Niego, stajemy się bardziej świadomi naszej małości wobec Jego wielkości.

    Po czwarte, odmawianie tej modlitwy pomaga nam rozwijać naszą wiarę i zaufanie do Boga. Słowa modlitwy przypominają nam o Jego wszechmocy i miłości, co daje nam poczucie bezpieczeństwa i nadziei.

    Po piąte, modlitwa ta umożliwia nam skupienie się na potrzebach innych ludzi i prośbę o ich błogosławieństwo. Poprzez odmawianie tych słów, wyrażamy naszą troskę i miłość dla naszych bliźnich.

    Odmawianie modlitwy Uwielbienie Boga

    Kim była Św. Brygida?

    Święta Brygida, znana również jako Święta Brygida Szwedzka, była szwedzką mistyczką, zakonnicą i założycielką zakonu Brigidytek. Urodziła się w roku 1303 w Finsta, w Szwecji, jako córka zamożnych rodziców. Od najmłodszych lat przejawiała głęboką pobożność i oddanie Bogu. Po śmierci męża, zdecydowała się na życie kontemplacyjne i wstąpiła do zakonu.

    Święta Brygida słynęła z licznych objawień i wizji, które miała od Boga. Była autorką wielu pism religijnych, w których opisywała swoje mistyczne doświadczenia oraz przekazywała nauki dotyczące życia duchowego i moralności. Jej najbardziej znane dzieło to „Objawienia Świętej Brygidy”, które miało duży wpływ na życie religijne w Europie.

    Brygida poświęciła swoje życie modlitwie, pokucie i służbie ubogim. Była również aktywna politycznie, doradzając królom i wpływowym osobom. Działała na rzecz pokoju i pojednania, apelując do władców o zakończenie wojen i przemocy.

    Po śmierci została uznana za świętą przez Kościół katolicki. Jej kult rozprzestrzenił się na wiele krajów, a jej relikwie znajdują się w różnych miejscach, w tym w Rzymie i w Szwecji.

    Święta Brygida jest uważana za jedną z najważniejszych postaci w historii Szwecji oraz jedną z najważniejszych kobiet średniowiecza. Jej życie i nauki są nadal inspiracją dla wielu osób dążących do

    sw brygida 1

    Kiedy i gdzie odmawiać Uwielbienie Boga zapisane przez św. Brygidę?

    Modlitwa Uwielbienia Boga, zapisana przez św. Brygidę, może być odmawiana w dowolnym miejscu i czasie, gdy czujemy pragnienie oddania chwały Bogu. W Polsce, odmawianie tej modlitwy może mieć miejsce w domach, kościołach, kaplicach, sanktuariach, a także w miejscach pielgrzymek, takich jak Jasna Góra czy Kalwaria Zebrzydowska. Ważne jest, aby znaleźć spokojne i ciche miejsce, w którym będziemy mogli skoncentrować się na modlitwie. Może to być nasza prywatna kaplica domowa, kościół w naszej parafii, czy też miejsce, które jest dla nas szczególnie ważne duchowo. Odmawianie modlitwy Uwielbienia Boga powinno być związane z naszymi osobistymi intencjami, potrzebami i dziękczynieniem. Możemy odmawiać tę modlitwę samotnie, w ciszy, skupieniu i kontemplacji, lub też w grupie, na przykład podczas nabożeństwa lub adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie ma ściśle określonego terminu czy momentu, w którym należy odmawiać tę modlitwę. Możemy robić to codziennie, rano lub wieczorem, w zależności od naszych możliwości i preferencji. Ważne jest, aby odmawiać ją z wiarą, miłością i oddaniem, składając chwałę Bogu za Jego wielkie dzieła i miłosierdzie. Odmawianie modlitwy Uwielbienia Boga jest wyrazem naszej wiary i relacji z Bogiem. Daje nam możliwość oddania Mu czci, uwielbienia i dziękczynienia za Jego obecność w naszym życiu. To piękne i duchowe doś Zobacz inne modlitwy: Źródła:

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *